virusul hepatic b si antoconceptionalele

Contraceptie

Postata de aura33124089 cu 14 ani in urma.

Buna ziua! Sunt purtatoare de virusul hepatitei B , am toate analizele bune, ficatul este in limite normale, as vrea sa stiu daca am voia sa iau anticonceptionale, am 22 ani si un bebe de 8 luni ( nascut prin cezariana, ma rog nu stiu cat conteaza asta).
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 14 ani

Din cate stiu nu prea sunt recomandate, oricat de bune au iesit analizele sti bine ca ac.afecteaza ficatul, un ficat deja cu antecedente. Mai bine nu te risti, gaseste o alta metoda de protectie (ex. sterilet, prezervativ, inel vaginal)

aura33

acum 14 ani

multumesc mult pentru sfat!