va rog urgent un sfat

Contraceptie

Postata de monikka32 cu 12 ani in urma.

buna tuturor, am nevoie de un sfat, sunt foarte speriata.....am 32 de ani, am luat logest inainte dupa 6 luni de pauza ginecologul mi-a prescris diane pt ovare polichistice fara a face analize, am luat regulat cele 21 de comprimate, iar acum sunt 5 zile si nu mi-a venit menstruatia.........in aceste 3 sapt m-au durut sanii ingrozitor si s-au marit in volum, dupa ce am terminat comprimatele m-am ales si cu o candidoza severa, medicul spunandu-mi sa iau canesten crema, iar in a 4a zi de pauza am avut un contact neprotejat - este posibil sa fi ramas insarcinata???.........va rog sa-mi dati un sfat sunt f speriata, este prima data cand iau diane ..........este necesar sa iau pastila de a doua zi??? stiu ca se poate lua in primele 72 de ore dupa contactul neprotejat....

Raspunsuri (2)

monikka32

acum 12 ani

mi-a venit menstruatia ...........un sfat tuturor NU FACETI CA SI MINE, nu luati contraceptive fara analize endocrinologice in prealabil, chiar daca ginecologul va asigura ca sunt ok.....................o zi buna va doresc......

Iuli

acum 12 ani

Eu m facut un nodul de la ele...