Va rog un sfat

Contraceptie

Postata de L70Anda cu 12 ani in urma.

Buna seara!
Eu sunt o mama de 41ani cu copii.In urma cu aproximativ 2ani am fost operata cu tiroida,am avut chis pe un lob si pe ism,si din cauza asta au fost extirpate,deci am ramas cu un singur lob, dar acela este sanatos si nu iau momentant nici un tratament pentru tiroida. As dori sa incep sa iau anticonceptionale,numai nu stiu daca nu m-ar influenta negativ. Va rog sa-mi scrieti daca pot sa iau si daca da, ce anume imi sfatuiti? Multumesc,cu respect.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi necesar sa efectuati un consult ginecologic pentru a stabili metodele contraceptive potrivite. se va efectua o anamneza cu privire la afectiunile dvs (e important sa mentionati afectarea tiroidiana si ce fel-documentata prin acte) si un examen clinic.