Va rog sa-mi raspundeti daca prietena mea ar putea fi insarcinata...

Contraceptie

Postata de shady127 cu 10 ani in urma.

Am avut un contact sexual neprotejat cu prietena mea la 3 zile dupa ce i s-a terminat menstruatia. Sangerarea lunara dureaza aproximativ 4 zile...iar contactul a avut loc in a 7a zi a ciclului menstrual. Mentionez ca nu are ciclul regulat, insa in ultimele 6 luni, nu a avut niciun ciclu menstrual mai scurt de 29 de zile, dar nici mai lung de 33. Pentru a fi siguri ca totusi nu s-a intamplat nimic, la 24 de ore de la contact, a luat o pilula Escapelle. La 5 zile dupa ce a luat pilula, a avut o sangerare de 2 zile. Dupa 24 de zile de la contact, si-a facut un test de sarcina, insa a citit rezultatul dupa doar 1 minut...s-a grabit. Dupa acel minut, testul aparea ca fiind negativ. Este totusi posibil sa fie insarcinata? Va rog sa-mi raspundeti...multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Foarte putin probabil sa fie insarcinata.