va rog !! de la anticonceptionale?

Contraceptie

Postata de ioniciiii cu 10 ani in urma.

Buna ziua , am si eu o intrebare : o prietena de-a mea care locuieste in italia si nu are unde sa mearga sa se intereseze acolo ca nu stie ! I-a venit menstruatia pe 5 Martie si a inceput anticonceptionalele Yasmin , acum pe 17 aprilie a inceput a 3 folie si nu i-a venit ciclul , dar ea nu a stiut ca dupa 21 de zile de pastile pe urma urmeaza acele 7 zile de pauza si se reiau dupa antoconceptionalele , ce sa faca ? sa le opreasca acum ? sau sa termine de luat si luna aceasta si dupa sa faca cele 7 zile de pauza? va rog ajutati-ma multumesc

Raspunsuri (1)

Clara_Oana

acum 10 ani

Buna,

Indicat ar fi sa termine folia si apoi sa faca pauza de 7 zile.