urgent!!!!!!!!!!!!

Contraceptie

Postata de membru219193 cu 12 ani in urma.

BUNA,la recomandarea medicului am luat diane 35 ,timp de 3 luni,mi lea dat pt k vroiam sa raman insarcinata si nu am reusit,aveam ciclul neregulat..am intrerupt diane de o sapt si nu mam protejat deloc..am luat acid folic 1 luna si inca iau la recomandarea medicului,deoarece vreau sa raman insarcinata..pot avea o sarcina cu probleme,daca raman insarcinata in perioada asta???va rog sa ma ajutati!!!

Raspunsuri (3)

DI

acum 12 ani

Un medic german mi-a spus ca a luat Diane 35 timp de 10 ani si cand a decis sa ramana insarcinata pur si simplu a intrerupt administrarea... de aici rezulta ca nu este vreun risc sa ai probleme in timpul sarcinii... dar ca sa te asiguri, ar trebui sa intrebi acel medic care ti-a recomandat Diane 35... Succes!

membru219193

acum 12 ani

multumesc mult!!

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Nu se cunosc reactii adverse asupra sarcinii din moment ce ati intrerupt administrarea anticonceptionalelor inaintea conceperii.