urgent!!!

Contraceptie

Postata de anna secretara cu 12 ani in urma.

am luat din greseala doua pastile in acelai timp crezand ca am uitat in ziua precedenta sa iau una...cand sa o iau pe urmtoarea???

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

evident, maine.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

dupa cum v-a scris si Iuli, urmatoarea pastila trebuie luata urmatoarea zi. de principiu nu este o problema ca ati luat doua pastile in acelasi timp, ci mai degraba se pun probleme atunci cand uitati sa luati pastilele si intre timp ati avut si relatii sexuale. de obicei aceste situatii sunt prevazute in prospectul contraceptionalului, unde veti gasi si detalii despre rezolvare.

va urez o zi buna

anna secretara

acum 12 ani

Multumesc!