Urgent!!!

Contraceptie

Postata de 3my cu 13 ani in urma.

este prima data cand iau anticonceptionale rigevidon,precizez k le-am luat corect din prima zi a menstruatiei,.am avut contact sexual in a 6a zi de cand am inceput sa le iau si a ejaculat in interior.acum intrebarea mea este:exista riscul sa raman insarcinata ?

Raspunsuri (11)

Iuli

acum 13 ani

Nu inteleg. Tu stii cum functioneaza aceste medicamente? Sau le iei fara sa ai idee ce iei de fapt?

3my

acum 13 ani

stiu cum functioneaza.

Iuli

acum 13 ani

Atunci ar trebui sa iti poti da singur raspunsul la intrebarea ta. Gasesti de astfel raspunsul atat in prospectul medicamentului precum si pe numeroase pagini pe care sunt explicate pe larg atat modul de functionare precum si riscurile AC.

Iuli

acum 13 ani

*singura
Eu iti recomand prezervativul, este mult mai sigur, mai simplu si mai eficient, insa este alegerea ta. Sper doar ca aceste anticonceptionale sa iti fi fost prescrise de medicul ENDOCRINOLOG pe baza unor analize HORMONALE serioase, plus analize de sange si ecografie. Altfel risti multe probleme de sanatate.

Succes!

3my

acum 13 ani

mersi:)

loLlo

acum 13 ani

stiam ca pilulile anticonceptionale ti le pescrie medicul ginecolog.chiar iti recomand sa consulti(cred k nu l-ai consultat knd ai luat rigevidon,deoarece dupa cum spune doctorita mea ar fi trebuit sa iasa de mult de pe piata,insa farmacistii ink le recomanda,nu si medicii ginecologici).eu sunt un caz fericit care ia aceste pilule si imi merge de minune.insa u ar treb sa mergi la medic pentru a afla...bafta!

Paula

acum 13 ani

Mda, Rigevidon chiar ca nu sunt bune. Nu stiu cine le mai recomanda, nici macar dintre farmacisti. Nici bunica nu le-ar mai folosi daca ar mai avea nevoie de ele.

3my

acum 13 ani

mersi:*

Milly

acum 13 ani

Mie mi-a schimbat al doilea medic ginecolog Rigevidonul cu Yaz, iar al treilea cu Nuvaring. Adevarul e ca in astea 3 luni cat am facut cele 2 schimbari mi-am revenit si eu treptat, n-am mai avut probleme cu libidoul sau cu kg in +.
Cica Rigevidonul ar avea estrogen de generatie veche si de-asta nu prea il mai alege lumea.

dydy

acum 11 ani

cum se incepe tratamentul cu rigevidon?

Utilizator11581445653

acum 4 ani

Buna seara am și eu o in trebare eu am o luna jumate medicul mi-a recomandat rigevidon sa iau doua luni pentru reglarea ciclului după ce gat tratamentul pot sa rămân în sarcina și după câte luni
Astept răspuns voastre