Urgent !!

Contraceptie

Postata de Elena031 cu 13 ani in urma.

Buna ziua ! Iau anticonceptionale Yasmin de 6 luni . Trebuia sa imi vina menstruatia duminica dar a venit luni dimineata,practip***antarziere de jumatate de zi...Al 2-lea blister il incep in mod normal?sau trebuie decalat ?Exista riscul sa nu fiu protejata in urmatoarea luna cum trebuie?Va multumesc !

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Daca ai 40 de ani, la varsta ta este STRICT interzis sa iei anticonceptionale. Discuta cu medicul tau.

Elena031

acum 13 ani

Am 19 ani ... varsta sa completat gresit !

Iuli

acum 13 ani

Nu sunt adepta AC, am luat Yasmin si am avut mari probleme de la el. Eu iti recomand sa folosesti prezervativul dar este alegerea ta. Din cate stiu, nu e bine sa prelungesti perioada de pauza, dar citeste prospectul si consulta-te cu medicul.

Succes si sanatate!

Elena031

acum 13 ani

Sa inteleg ca pentru micuta dereglare e posibil sa nu mai fiu protejata cum trebuie...!?

ina

acum 13 ani

Nu are importanta cand ti-a venit, faci pauza normala de 7 zile de cand ai terminat cealalta folie.