trompe legate si anticonceptionale

Contraceptie

Postata de nico_roxi79 cu 13 ani in urma.

este in regula daca iau anticonceptionale cu toate ca am mi-am legat trompele? am auzit cazuri in care au ramas insarcinate chiar daca aveau trompele legate.

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 13 ani

Nu inteleg de ce ti-ai mai legat trompele daca vrei sa administrezi si anticonceptionale. Daca tu crezi ca esti atat de ghinionista mai bine folosesti prezervativul decat AC.

nico_roxi79

acum 13 ani

Le-am legat petru ca am facut a doua cezariana si am rh negativ.si nu as vrea sa ma numar printre cele 1% femei ce au ramas insarcinate si in urma legarii trompelor.Cat despre prezervative sotul meu nu vrea sa le foloseasca.Nu se simte bine cu ele.

Ema

acum 13 ani

Sa fie sanatos atunci. Sotul tau prefera sa bagi tu hormoni in tine decat sa poarte el un banal prezervativ? Halal. Iar tu daca vrei sa te indopi cu AC dupa ce ti-ai legat trompele...consulta-te cu medicul si daca iti da ok-ul fa-o. Personal mi se pare o p***ae.