Trecerea la metodele moderne de contraceptie, o necesitate

Contraceptie

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am citit tot despre acest articol si am ales pilule sau tija vreau o contraceptie de durata la cine pot sa ma adresez ?? varog sa imi dati si mie cateva detali

Raspunsuri (4)

Florian Alex

acum 16 ani

Cred ca cel mai bine ar fi sa te adresezi unui cabinet de planning familial, acolo ti se vor expune cam toate medodele de contraceptie, iar medicul va discuta cu tine pentru a o alege impreuna pe cea mai potrivita in functie de eventuale probleme de santate, cat de activa este viata sexuala, cat de constanta este partenera/partenerul, etc.

CRISTINA98100125

acum 15 ani

Buna!Ai o diversitate de metode de contraceptii(11 metode),fiecare cu avantajele si dezavantajele ei,incearca sa folosesti pilule contraceptive,sunt cele mai sigure dpvd protectia sarcinilor nedorite! dar nu si a infectiilor cu transmitere sexuala,daca ai pana in 24 de ani poti folosi pilulele yasmine se gasesc la farmacii si sunt f bune,regleaza mentruatia,durerile dispar.
Bafta !

comentarii utilizatori

acum 15 ani

va rog vreu o parere .. prietena mea foloseste anticonceptionale trebuia sa ii vine ciclul in perioada de pauza dar nu ia venit ... si pilulele le lua regulat la program.. ce poate fi va rog sa ma ajutati:([email protected]

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mi s-a recomandat acest sterilet, si nu stiu ce sa fac ,sunt5 nehotata.as dorii sa-mi dati mai multe detalii despre el