tratament vs.menstruatie

Contraceptie

Postata de iuliana137 cu 15 ani in urma.

iau metronizadol si ovule klion D100 ,am inceput tratamentul de 2 zile.eu folosesc acticonceptionale yasmin si luna asta,in a opta zi am uitat sa iau pastila,totusi dupa am luat vreo 3 zile si iar am uitat si am zis sa nu mai iau luna asta ca oricum nu am viata sexuala foarte activa.problema mea este ca mi-a venit astazi,desi au trecut vreo aprox 10-15 zile de la ultima .acum nu stiu ce sa cred sa fie de la anticonceptionale sa fie ceva reactie adversa de la tratament,si nu stiu cum sa fac cu tratamentul....sa astept pana imi trece k sa il continui? astept pareri!va multumesc!

Raspunsuri (4)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Este posibil pt ca ai intrerupt antic. sa-ti fi venit, cred ca poti continua tratamentul dar doar cu pastilele, ovulele nu mai ai cum.
Mai bine poti cere sfatul unui specialist
Numai bine

gabriela nicoleta122065

acum 15 ani

pentru dereglari menstruale si hormonale TRANSFER FACTOR BELLE VIE de la 4LIFE RESEARCH...cel mai tare produs pentru asemenea probleme...www.4life.com sau www.4life-romania.ro

Irina

acum 7 ani

Asa se intampla cand intrerupi anticonceptionalele de capul tau. Tot Yasmin am luat si eu, apoi nu am mai luat la vreo 7 zile dupa ce tocmai incepusem blisterul,,ca doar scria pe prospect ca pot fi intrerupte oricand(dar nu mentioneaza si ,,oricand, DUPA TERMINAREA BLISTERULUI, adica in luna urmatoare, dupa mentruatie, poti sa renunti la folosorea lor).
Ideea e ca mi-a venit la 3 zile dupa intrerupere un ciclu ,,fortat". Zic asta pentru ca era mai mult o hemoragie. Am fost la doctor, mi-a dat ceva calciu, duphaston cred si ceva supozitoare.

Marii

acum un an

Duphaston este pentru pornirea mestiatiei …nu pentru oprire unei hemoragi !