Tratament tbc si anticonceptionale?

Contraceptie

Postata de Ana cu un an in urma.

Bună ziua, pana acuma o lună am luat tratament pt tbc.....am reluat acum pastilele anticonceptionale, sunt șanse sa nu își facă efect încă anticoncepționalele sau nu mai au treaba cu tratamentul de tbc fiind finalizat deja?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa discutati cu un medic cu privire la interactiunile posibile intre medicamentele pe care le-ati luat pentru TBC si reluarea medicatiei cu pastilele anticonceptionale.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog pentru recomandari adecvate: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/factorii-care-reduc-eficienta-anticonceptionalelor_7792