titlu intrebare

Contraceptie

Postata de catalinadecu cu 14 ani in urma.

Buna ziua! Am facut o intrerupere de sarcina pe 5 februarie,mi-a venit ciclu pe 3 martie si inca odata la sfarsitul luni si am inceput sa iau anticonceptionale si am avut sangerari aproape toata luna ,medicul mi-a spus ca este normal pentru ca este prima luna de anticonceptionale,insa am terminat folia si am facut pauza de 7 zile dar nu mi-a venit ciclu,ce sa fac sa incep a 2 folie sau sa imi consult medicul ginecolog?mentionez ca am avut si contact sexual in timpul anticonceptionalelor,...posibil sa fie vorba de o sarcina?Va rog sa ma ajutati.Multumesc frumos!

Raspunsuri (2)

alina

acum 14 ani

Nu cred ca este vorba de o sarcina din moment ce te-ai protejat.Iar ciclul nu este obligatoriu sa iti vina in aceste 7 zile la inceputul administrarii anticonceptionalelor,pana se regleaza.Ia-le in continuare! insa pt a te linisti poti sa consulti si medicul,dar nu cred ca este cazul sa iti faci griji.Toate cele bune!

catalinadecu

acum 14 ani

multumesc frumos pentru raspuns.o zi buna!