TESTUL SA SANGE HCG

Contraceptie

Postata de avi78 cu 11 ani in urma.

Buna seara. Ciclu meu menstrual este de 25 de zile in ultimele luni. Pe data de 20 mai mi-a venit menstruatia . pe 25 mai am avut contact cu protectie esuata. Pe data de 8 iunie am facut un test de sange Hcg cu rezultat mai mic de 1. mUI. Menstruatia trebuia sa imi vina pe data de 14 iunie insa astazi 12 mi-au aparut cateva picaturi maronii apoi s-a oprit. Este posibil sa fie o sarcina si testul e sange sa fie fals negativ?
Astept un raspuns urgent .. sunt foarte ingrijorata.

Raspunsuri (4)

ala bala

acum 11 ani

De ce nu-ti cumperi de la farmacie un test de sarcina sa vezi rezultatul? Ma cam indoiesc sa fii gravida, fiindca de obicei perioada fertila e intre 11-20 zile de la aparitia CM, iar tu contactul neprotejat l-ai avut in a 5-a zi.

Utilizator11642020255

acum 2 ani

Bună seara! Am făcut și eu 4 teste de sarcina toate fiind pozitive. A 2 liniuta este foarte deschisa la culoare. Ieri am făcut un test beta hcg iar rezultul a fost 0,2 ml, azi l.am repetat și a fost 0,1. Menționez ca teste de urina au ieșit pozitive. As putea fi insarcinata, dacă rezultate la sange au ieșit cu valori asa mici? Mulțumesc!

Lory l.

acum un an

Bună cum este pana la urma ai fost absarcinara sau ești și eu trec prin ceva asemănător și nu știu ce sa mai cred

Flori

acum un an

Buna! Ai fost însărcinată?