TEST DE SARCINA

Contraceptie

Postata de avi78 cu 11 ani in urma.

Buna seara. Ciclu meu menstrual este de 25 de zile in ultimele luni. Pe data de 20 mai mi-a venit menstruatia . pe 25 mai am avut contact cu protectie esuata. Pe data de 8 iunie am facut un test de sange Hcg cu rezultat mai mic de 1. mUI. Menstruatia trebuia sa imi vina pe data de 14 iunie insa astazi 12 mi-au aparut cateva picaturi maronii apoi s-a oprit. Este posibil sa fie o sarcina ? Testu de sange e posibil sa -l fi facut prea repede?
Astept un raspuns urgent .. sunt foarte ingrijorata.

Raspunsuri (2)

Dr.Naturopat

acum 11 ani

Buna ziua,

Daca doriti sa aflati mai multe despre problema dumneavoastra,cauze,metode de tratament,analize medicale,medici,tratament naturist,puteti sa ma contactati printr-un e-mail la adresa [email protected]. Consultatiile se efectueaza contra sumei de 15 lei,si ve-ti afla toate raspunsurile de care aveti nevoie.

Medic naturopat.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

HCG incepe sa creasca, in cazul unei sarcini, incepand cu cea de-a doua saptamana post conceptie.
Va recomand sa repetati testul si eventual sa consultati medicul ginecolog. Luati seama si la alte cauze posibile de intarziere a menstruatiei: stresul, tulburari hormonale, tulburari metabolice, anorexia, afectiuni inflamatorii pelvine, etc.