TEST DE SARCINA

Contraceptie

Postata de avi78 cu 12 ani in urma.

BUNA SEARA. ESTE TESTUL BETA HCG CONCLUDENT DACA A FOST FACUT LA 34 DE ZILE DE LA CONTACTUL SEXUAL? MENTIONEZ CA ANALIZA DE SANGE S-A FACUT SEARA SI CA REZULTATUL A FOST MAI MIC DE 1.2 mUI. ESTE POSIBIL CA ACEST TEST SA DEA GRES SI SA EXISTE O SARCINA?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

testul de sarcina din sange (HCG) depisteaza nivelul hormonului corionic gonadotrop (crescut in caz de existenta sarcinii). o valoare mai mica decat cea de referinta indica un rezultat negativ.