Sunt insarcinata?

Contraceptie

Postata de Punckkt97 cu 9 ani in urma.

Buna. Am si eu o intrebare daca mai e cineva pe aici... Am facut dragoste cu prietenul meu dar neprotejat fiind in perioada fertila. El nu s-a terminat in mine insa imi era frica că acel lichid seminal să fi ajuns la ovul să-l fecundeze asa că am decis să iau escapelle... Dupa o saptamana am facut din nou dragoste, tot neprotejat de data aceasta insa nu era zi fertila, la fel, el nu se terminase dect afara... Precizez că am facut de multe ori fara prezervativ in zilele nefertile și nu s-a intamplat nimic... Pe sambata aceasta ar trebui să-mi vina ciclul... Credeti că as fi putut ramane insarcinata?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Sarcina nu este exclusa in totalitate insa , adminstrarea anticonceptionalelor de urgenta este urmata de tulburari ale ciclului menstrual.
Este recomandat sa consultati medicul dermatolog.

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Scuze, medicul ginecolog.