sunt insarcinata?

Contraceptie

Postata de cocutza_2011_1 cu 12 ani in urma.

buna ziua, ma aflu intr-o situatie destul de neobisnuita si nu stiu ce sa fac. pe data de 14 iunie 2011 mi-a venit ciclul, dupa care pe 25 iunie am avut contact sexual protejat dar este posibil ca prezervativul sa se fi rupt, nu sunt sigura, dupa 8 ore de la contact am luat pastila de a doua zi
(morning pill pt ca momentan sunt in SUA ) ar fi a-2a care o iau anul acesta in mai putin de 2 luni, prima data am luat in Romania, oricum, a doua zi dupa ce am luat pastila am avut o durere ingrozitoare de burta, pentru intreaga zi, dupa care mi-a trecut, iar la 3 zile dupa ce am luat pastila am avut iar ciclu, cred ca a fost ciclu, a tinut cam 4 zile sangerarea.. Totul ok, numai ca de atunci astept sa imi vina ciclul iarasi si vad cu imi vine, suntem in august, nu stiu ce sa fac, nu sunt acasa, nu am facut un test de sarcina, inca astept, ce credeti ca ar putea fi ?
Va rog ajutati-ma imi este frica, nu am cum sa consult un medic pt cel putin inca 2 luni pana ma intorc acasa.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Credeti ca va poate spune cineva daca sunteti insarcinata? Numai testul de sarcina va poate raspunde la intrebare. De regula, dupa contactul sexual, prezervativul se umple cu apa pt a verifica daca este intreg.

cocutza_2011_1

acum 12 ani

ok, stiu asta, testul il voi face maine, vroiam doar sa aud o parere despre ce se poate intampla sau mai exact ce s-a intamplat, de ce am avut o durere asa mare de burta si de ce am sangerat...multumesc oricum.

Iuli

acum 12 ani

Fiecare corp reactioneaza diferit la contraceptia de urgenta. Mai mult nu stiu ce sa va spun.