Sunt fete care au ramas insarcinate cu metoda calendarului, sau daca au folosit p***atul intrerupt in perioada fertila?

Contraceptie

Postata de valeriauopi cu 10 ani in urma.

Sunt fete care au ramas insarcinate cu metoda calendarului, sau daca au folosit p***atul intrerupt in perioada fertila? De asemenea, sunt sanse sa se ramana insarcinata daca putin lichid seminal a atins organul genital feminin, fara ejaculare inauntru? Mentionez ca raportul sexual neprotejat a avut loc a noua zi dupa prima zi de ciclu. E cazul sa-mi fac griji, si sa iau pastila in primele 48 de ore?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Daca ciclul este regulat , inseamna ca nu erati in perioada fertila, asa ca sansele de a ramane insarcinata sunt mici.

luciana

acum 10 ani

Buna AM si eu o intrebare AM nascut acum 4luni jumate si AM avut menstruatia Luna asta iar prima zi dupa AM facut sex neprotejat e vreo posibilitate sa fiu insarcinata?aaa si iau un testament cu calciu efervescent

luciana

acum 10 ani

Buna AM si eu o intrebare AM nascut acum 4luni jumate si AM avut menstruatia Luna asta iar prima zi dupa AM facut sex neprotejat e vreo posibilitate sa fiu insarcinata?aaa si iau un testament cu calciu efervescent