Strilet?

Contraceptie

Postata de Elena T cu un an in urma.

Buna,de un an port strilet,si totul era bine insa de vrio citeva saptamini,simt niste miscari in vagin,oare este normal?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Daca aveti indoieli cu privire la pozitia dispozitivului sau la starea acestuia, ar trebui sa consultati un medic ginecolog. De asemenea, este important sa va verificati DIU-ul periodic pentru a se asigura ca dispozitivul este inca in pozitia corecta si nu s-a mutat sau nu a iesit.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/afla-care-sunt-cele-mai-sigure-metode-contraceptive_16449