sterilet

Contraceptie

Postata de mocanu9111369 cu 15 ani in urma.

Vreau sa stiu la cit timp dupa montarea steriletului se poate relua activitatea sexuala

Raspunsuri (3)

claudia476

acum 15 ani

buna, vroiam sa iti spun ca anul acesta in ianuarie miam montat si eu un sterilet, si doctorita mia spus ca pot incepe dupa 2 saptam activitatea sexuala, dar in momentul in care mam simtit eu bine am facuto
totul depinde de tine
succes

constantin5102798

acum 15 ani

te-as sfatui ca a doua oara ,la expirarea termenului de purtare al steriletului sa nu mai practici ac metoda contraceptiva care este prea agresiva pentru celulele colului uterin.Lezarea lor repetata, alaturi de alti factori favorizanti, poate conduce la malignizarea lor.

Utilizator11575458475

acum 4 ani

Buna !Am si eu o intrebare,Am nascut acum 6 luni si asi vrea sa imi pun sterilet ,inca nu am menstruatie as putea sa il pun fara?