sterilet

Contraceptie

Postata de sonya89 cu 13 ani in urma.

am sterilet de aproape 2 ani de zile.nu am mai fost la control de cand mi l-am pus.e posibil sa fi crescut carne peste el?ma simt foarte bine cu el nu am avut nici o reactie neplacuta din cauza lui momentan.

Raspunsuri (6)

rrox

acum 13 ani

nu cred draga mea ca va creste carne peste el...

Iuli

acum 13 ani

E bine ca te simti bine cu el, dar ar fi totusi cazul sa mergi la un control, sa stii ca e totul in ordine. Chestia cu "crescut carne peste el" sper ca nu vorbesti serios... Nu e o zgarda...

bianca

acum 13 ani

doamne fereste...carne peste el?:O

sonya89

acum 13 ani

stiu ca nu e o zgarda app de comentariul tau iuli,dar am auzit la mai multe femei ca nu le-a permis corpul si dupa nu stiu cat timp lea crescut carne peste el si au fost nevoite sa le chiureteze pt a il scoate.altele se simt rau de la el nu pot avea relatii sexuale in conditii buna le deranjeaza,,,,depinde de persoana si de corpul fiecaruia.

Iuli

acum 13 ani

Pai de asta trebuie control periodic. Daca si l-au pus de 10 ani si nu au mai mers la medic, nu ma mir sa se intample orice. Dar cu control periodic, o data sau de 2 ori pe an, nu ar trebui sa fie probleme. Iar faptul ca le deranjeaza e altceva. Depinde si daca e sterilet cu hormoni sau nu. Oricum, clar trebuie control periodic ca sa nu existe surprize neplacute.

dana_br

acum 13 ani

am sterilet de 5 ani de zile si nu am avut nicio problema pana acum, menstre normale, fara disconfort la contactul sexual, dar am fost periodic la medic. Asa ca nu vad de ce va faceti probleme!