sterilet

Contraceptie

Postata de carmen_lungu21 cu 14 ani in urma.

este dureroasa montarea steriletului?
am nascut pe 18 februarie prin cezariana ,am fost la medic la control de 6 saptamani si lam intrebat de metode contraceptive si mia recomandat cerazette.eu contact sexual nu am avut dinainte de nastere si nici pastilele nu leas lua de frica sa nu ma ingras.Daca ar fi sa am contact sexual as putea folosi prezervativul??asta pana termoin de alaptat si apoi as alege DIU.

Raspunsuri (5)

ionica

acum 14 ani

Sa-ti traiasca bebelusul. Nu este dureroasa montarea steriletului si da, poti folosi prezervativ cand ai contact.

Iuli

acum 14 ani

Ai nascut de 2 luni si nu ai avut contact sexual de atunci?!?!...
In alta ordine de idei esti o femeie care a nascut si intrebi dak poti folosi prezervativul?...

carmen_lungu21

acum 14 ani

nu nu am avut contact sexual pt ca am avut probleme ca am nascut prin cezariana si au fost unele complicatii.fiind a2 a cezariana
da chiar daca am nascut am ramas oarecum cu traume si de aceea intreb

carmen_lungu21

acum 14 ani

ti se pare oarecum deplasata intrebaraea mea?

Iuli

acum 13 ani

Nu deplasata dar ciudata... Deci sterilet sau prezervativ. Nu inteleg ce e asa greu...