sterilet

Contraceptie

Postata de luma cu 14 ani in urma.

Sangerari si a4-a zi dupa montare sterilet, nu ma doare burta dar inca sangerez, oare e normal?

Raspunsuri (5)

floryny

acum 14 ani

Ar fi bine sa mergi la un control medical, nu cred ca dupa 4 zile de la montarea steriletului este bine sa ai astfel de sangerari.

IonVasile

acum 14 ani

NU, nu este normal. Nu astepta sa se agraveze situatia. Mergi la medicul care ti-a montat steriletul pentru consult.

angelica81

acum 14 ani

Scuza-ma ca te intreb,steriletul a fost montat la inceputul sau in timpul menstruatiei?Daca da ,este vorba despre fluxul normal al menstrei,dar oricum trebuie sa te vada medicul care a facut procedura.Multa sanatate

luma

acum 14 ani

Inca mai aveam menstra , eram la a4-a zi, dat nu sangerez tare doar ma patez.

Utilizator11547585781

acum 5 ani

Exact asa am pățit și eu , si medicul meu ginecolog a decis să mi-l scoată dupa 2 sapt de sangerari..Nu chiar fiecare organism acceptă steriletul .
Vreau sa precizez ca mi l-am pus dupa 6 sapt de la nastere .. deci este posibil sa fi fost prea devreme