spalaturi vaginale

Contraceptie

Postata de ellyza cu 12 ani in urma.

Buna ziua. iau anticonceptioanle yasimn de ceva timp… si acum o luna mi s-a cam schimbat secretia de genu ca a devenit mai apoasa si cu un usor miros. am contactat un medic naturist si acesta mi-a recomndat sa fac spalaturi vaginale cu un irigator, in vana, pe perioada cand nu sunt pe menstruatia, cam 20 de zile pe luna, in fiecare seara…nu vi se pare ca sunt cam multe? o cura de doua luni trebuie….
…..acum, intrebarea mea este urmatoarea: credeti ca aceste spalaturi vaginale pot afecta efectul anticonceptionalelor, adica le reduce efectul lor? sau pur si simplu nu se intampla nimic.? astept un raspuns, va rog. va multumesc!

Raspunsuri (1)

Andrei

acum 12 ani

Intrebarea mea ar fi ce inseamna medic naturist..

Spalaturile vaginale nu afecteaza in nici un fel efectul contraceptivului oral.