Se poate?

Contraceptie

Postata de Ioana0703 cu 11 ani in urma.

Daca prietenul meu dupa ce a ejaculat mi-a atins organele pot ramane insarcinata? Sunt virgina si nicidecum penisul lui nu a ajuns la vagin, dar de frica am luat si pastila de a doua zi.Va rog din suflet sa imi raspunde-ti!

Raspunsuri (2)

Sigada

acum 11 ani

Nu poti ramane insarcinata daca esti virgina. Sarcina rezulta in urma contactului sexual in perioada de ovulatie.
Iti recomand sa citesti despre cum se obtine o sarcina, despre bolile cu transmitere sexuala, despre metode contraceptive si despre ovulatie.
//sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/cum-poate-sti-o-femeie-cand-este-fertilai_9433
//sfatulmedicului.ro/boli-cu-transmitere-sexuala
//sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/metode-contraceptive_1025

Nu in ultimul rand iti recomand sa mergi la un cabinet de plamming familial unde poti primi toate informatiile necesare in ceea ce priveste o viata sexuala sanatoasa.

Ioana0703

acum 11 ani

Muultumesc din suflet!