se poate sa ramana gravida daca a luat pilupa de a doua zi?

Contraceptie

Postata de smecheru cu 11 ani in urma.

Buna seara. as vrea sa-mi raspundeti la o intrebare care stie:
eu am facut sex neprotejat cu prietena mea ultima data in octombrie, a doua zi am fost sa iau pastila de a doua zi. a luato in ziua respectiva, dupa cateva vreo 2 saptamani ia venit ciclu prima luna de at. iar acuma nu a mai venit a intarziat aproape 1 saptamana. se poate sa fi ramas acuma insarcinata?
Va rog frumos care stie sami spuna si mie, ma cam ingrijorez pentru treaba asta nush ce se poate face, de atunci nam mai avut nikiun contact sexual cu ea.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Administrarea de anticonceptionale este urmata, adesea, de tulburari ale ciclului menstrual.
Este indicat sa consulte medicul ginecolog.