se poate sa fiu insarcinata?

Contraceptie

Postata de Daiane cu 14 ani in urma.

am si eu o intrebare daca se poate..acum 7 zile(cred) am avut un contact sexual cu pr meu neprotejat..dupa unul protejat cu o baie intre ele...cel neprotejat nu a durat mult ..1-2 minute aproximativ,iar el nu a ejaculat...dar cu toate astea menstruatie mi''a intarziat cam 5 zile..cu toate ca am simtome..adica dureri de sani..ma mai doare burta putin..dar cu toate astea se poate sa fiu insarcinata?

Raspunsuri (10)

simona

acum 14 ani

In mod normal cand trebuia sa-ti vina menstruatia(data)si cu cate zile inainte ai avut contactul

sanda

acum 14 ani

parerea mea este ca nu esti ansarcinata....puate niste dereglari de ciclu

Iza

acum 14 ani

in mod normal trebuia sa imi vina in 31.11.2009 iar contactul l'am avut acum 2 saptamani

Iza

acum 14 ani

si pe langa am facut si un test..azi care a iesit negativ

sanda

acum 14 ani

as vre sa stiu si eu daca an urma unei sarcini extrauterina mai am sanse sa raman ansarcinat sau daca mai are rost sa iau anticonceptionale pentru a nu ramane ansarcinata sau aparitia unei sarcini extrauterine....deja 9 luni de la operatie si de cand iau anticonceptionale va rog raspundetimi

Menekse.

acum 14 ani

Da, Sanda, sigur ca poti ramane insarcinata, atata vreme cat nu ti-au fost afectate ovarele sau uterul nu vad de ce n-ai putea ramane insarcinata. Dar iti recomand sa mergi la medic sa iti dea el avizul ca totul e ok si poti sa ramai insarcinata.

Nico

acum 14 ani

Da poti ramane ca i eu am facut doua avorturi pentru ca am avut toxoplazmoza si nu am putut pastra sarcina acum sunt din nou insarcinata si sper sa fie bine.

anamaria

acum 12 ani

azi, 24.07.2011 imi pun intrebarea daca as putea fi insarcinata? acum 2 zile am avut un contact sexual protejat,dupa unu neprotejat! menstruatia ar trebuii sa-mi vina undeva pe 29 ale lunii...se popate sa fi ramas insarcinata? multumesc anticipat!

anamaria

acum 12 ani

va rog sa-mi raspundeti urgent...sunt foarte ingrijorata,nici somn nu mai am!

mihaela

acum 10 ani

acum aproximativ 2 saptamani mia venit ciclu si in acest timp mam culcat cu pr meu am avut niste simtome de greata se poate sa fiu isarcinata