Schimbare anticoncepționale?

Contraceptie

Postata de Cata cu un an in urma.

Bună ziua! Mi-au fost recomandate anticoncepționale logest însă mă simt rau de la ele și mi -au fost recomandate Yaz. Sunt in a doua zi de menstruație,când trebuie sa încep yaz? Medicul nu mi-a explicat și nu răspunde la telefon.
Mulțumesc frumos pentru ajutor!

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

In cazul in care aveti intrebari suplimentare cu privire la tratamentul prescris, va recomandam sa cititi prospectul si sa solicitati opinia unui farmacist, pana reusiti sa discutati cu medicul dumneavoastra.

Daca doriti sa va programati la un medic ginecolog, va recomandam unul din lista: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/anticonceptionalele-intrebari-frecvente_1186
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/indicatia-tratamentului-cu-pilula-contraceptiv_5233