Sarcina....anticonceptionale?

Contraceptie

Postata de Vasy82 cu 14 ani in urma.

Dupa trei luni,dupa o nastere normala,cu anticonceptionale unica protejare,sora mea a uitat sa-si i-a pastila intr-una din zile...bineinteles a ramas insarcinata...Exista sansa de a fi copil normal sau poate fi un copil cu probleme????

Raspunsuri (3)

raluca

acum 14 ani

nu cred ca vor fi probleme dar poate atat de repede sa mai sustina o sarcina?

catalina

acum 14 ani

ia yasmin de5 luni si luna asta mi sa intamplat ca intruna din seri am luat pastila dar am vomato in mai putin de 3ore si dupaaia am luat urmatoaree sera p urmatoarea pastila dar ma protejez esti posibilitate sa raman....?

omnia

acum 14 ani

Daca te protejezi toata luna o sa fie ok; important e sa nu te bazezi doar pe contraceptive pana ce nu termini blisterul si faci pauza de 7 zile.
Apoi, poti sa revii la "programul" obisnuit!

Numai bine!