sa opresc administratrea contraceptivelor?

Contraceptie

Postata de eu doar eu cu 12 ani in urma.

Buna ziua!De 11 zile am inceput sa iau anticonceptionale karissa...mentionez sa spun ca am luat prima pastila in prima zi de menstruatie..la fiecare ora..nici-un minut in plus sau in minus.Totul a decurs bine pe perioada menstruatiei...adica totul era normal...aceeasi cantitate de sange....dar...acum urmeaza problema:pe mine,de obicei ma tine aprox 7 zile,dar in ultimele trei curge mai putin...asa a si fost..numai ca scurgerile alea din ultimelle zile s-au prelungit.Luni fac 2 saptamani de cand mie imi curge continuu.Am uitat sa spun...nu este un sange curat...este mai mult negru si are un miros intepator.Nu am facut nimic neprotejat inainte de inceperea anticonceptionalelor,iar dupa nu se pune problema..deci,o sarcina se exclude din start.Nu stiu ce sa fac...sa merg din nou la control...tinand cont de faptul ca inainte sa le incep era totul ok..?!...sa opresc administrarea anticonceptionalelor dupa terminarea tabletei???aaa si mai am o intrebare...inainte ac***a un ciclu foarte regulat...dupa cat dimp se va regla?va rog ajutati-ma....nu stiu ce sa fac??!!!

Va multumesc!!!

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

mergeti la un control ginecologic, o sangerare prelungita necesita un tratament hemostatic.