renuntarea la anticonc.

Contraceptie

Postata de CATA19877 cu 12 ani in urma.

am luat anticonceptionale 2 luni(milligest)...dupa ce am renuntat mi-a venit ciclul normal...apoi a doua zi dupa data in care trebuia sa incep o noua folie..am avut niste scugeri ,sange primele doua zile,apoi maronii pana la alb.ca sa fiu mai explicita:pe data de 11 le-am terminat,14-17 a fost ciclul,pe 18 trebuia sa iau alta folie,pe 19 am avut sangerari si scurgeri maronii cam pana pe 23 ...iar pe 26 am avut contact sexual neprotejat cu ejaculare inauntru.se poate sa raman gravida?

Raspunsuri (1)

CATA19877

acum 12 ani

se poate sa ramai gravida doar cu lichidul placerii...dupa 5 ani de sex neprotejat dar cu ejaculare afara am ramas gravda..si nu eram in zilele fertile(mentionez ca am ciclul de 28 zile)...deci,orice e posibil...cea mai sigura metoda,din pacate,este abstinenta:)