reluare anticonceptionale

Contraceptie

Postata de Matache1 cu 16 ani in urma.

Am 45 ani si am luat AC 16 ani continuu. In feb. am facut prima pauza dupa menstra care a fost pe 4 feb. De atunci nu am mai avut menstruatie. Ginecologul mi-a dat tratament cu Orgametril dar desi au trecut 5 zile de cand l-am terminat - tot nimic. Sunt f. ingrijorata pt. ca nu ma simt in siguranta fara AC si as vrea sa le reiau, dar neac***a menstra nu stiu cum sa procedez.

Raspunsuri (1)

Matache1

acum 16 ani

Am 45 ani si am luat AC 16 ani continuu. In feb. am facut prima pauza dupa menstra care a fost pe 4 feb. De atunci nu am mai avut menstruatie. Ginecologul mi-a dat tratament cu Orgametril dar desi au trecut 5 zile de cand l-am terminat - tot nimic. Sunt f. ingrijorata pt. ca nu ma simt in siguranta fara AC si as vrea sa le reiau, dar neac***a menstra nu stiu cum sa procedez.