referitor la stodette si riscul lui...

Contraceptie

Postata de augusta19 cu 12 ani in urma.

Buna! referitor la comparatia dintre milligest si stodette de care am scris mai sus ...ar trebui sa incerc sa continui cu stodette sau nu...ca nu stiu ce sa fac...sau este un alt anticonceptional mai asemanator cu milligestul decat stodette va rog mult daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns o parere.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

De ce cauti rezolvarea pe un forum? Cele doua nu sunt nici macar asemanatoare. Mergi la medicul tau, care ti-a prescris pastilele si cere-i o reevaluare si sa iti orescrie altceva.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

stodette si millgest sunt 2 contraceptive ce contin aceleasi substante (gestoden si etinilestradiol) in concentratii diferite pentru fiecare preparat in parte. Vizita la un cabinet de planing familial va fi edificatoare in alegerea contraceptivului potrivit .