protectie anticonceptionale

Contraceptie

Postata de Daniel5122410 cu 15 ani in urma.

buna! am si eu o intrebare. am inceput iar sa iau pilule anticonceptionale karissa dupa o pauza de 1 luna. Ideea e ca dupa a3a zi de cand le-am reluat(adica a 3a pastila) am facut dragoste cu iubitul meu. Sunt protejata sau sunt in pericol de sarcina? trebuia sa astept 7 zile dupa ce am inceput sa le iau sau sunt protejata din prima zi? este urgent.va multumesc.

Raspunsuri (3)

Daniel5122410

acum 15 ani

buna! am si eu o intrebare. am inceput iar sa iau pilule anticonceptionale karissa dupa o pauza de 1 luna. Ideea e ca dupa a3a zi de cand le-am reluat(adica a 3a pastila) am facut dragoste cu iubitul meu. Sunt protejata sau sunt in pericol de sarcina? trebuia sa astept 7 zile dupa ce am inceput sa le iau sau sunt protejata din prima zi? este urgent.va multumesc.

larisa33122928

acum 15 ani

Buna.dupa pauza pastila trebuie luata in prima ziua dpa ce se termina menstruatia,si normal sapte zile iei pastile si a opta zi poti avea contact sexual,dar nu cred ca e pericol de sarcina,eu zic s stai linistita.

ramy

acum 13 ani

buna! am si eu o intrebare dak iei antibiotice in tim ce iei si anticonceptionale acestea mai au efect?? auzisem ca antibioticele scad puterea anticonceptionalelor. este adevarat???