p***anor

Contraceptie

Postata de valentina9812 cu 11 ani in urma.

Am luat p***anor pe data de 9 august cand eram la menstruatie. Menstruatia mi-a trecut pe data de 11 august, iar azi, 15 august, mi-a aparut o sangerare intermenstruala. Pe data de 10 august am facut un test de sarcina si a iesit negativ. Sangerarea asta intermenstruala este normala sau ar trebuie sa imi mai fac al doilea test de sarcina?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Postinorul este un anticonceptional de urgenta ce se administreaza in interval de 72 de ore dupa contactul sexual. El poate da tulburari ale ciclului menstrual ( sangerari intermenstruale).