prima zi de protectie

Contraceptie

Postata de deea1122 cu 12 ani in urma.

iau anticoceptionale de aproximativ un an si as vrea sa stiu daca dupa cele 7 zile de pauza (timp in care am avut menstruatie normala) , sunt protejata din prima zi in care iau pastila sau doar dupa 7 zile in care iau pastila multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

efectul contraceptiv este asigurat si pe durata celor 7 zile de pauza, in conditiile in care s-a admnistrat la timpul potrivit.