Prezervativ rupt in timpul actului sexual

Contraceptie

Postata de adeeenaaa cu 10 ani in urma.

Buna seara,

Pe data de 20 decembrie am avut un contact sexual cu prietenul meu, caruia i s-a rupt prezervativul. Mentionez ca nu a ejaculat, prezervativul era doar putin umed, dar nu avea niciun fel de lichid in el. Menstruatia mea trebuia sa imi vina pe 24 decembrie, dar mi-a intarziat o zi, a venit pe 25 decembrie dimineata. Credeti ca in conditiile astea exista riscul unei sarcini? Din cate m-am informat, sansele ar fi minime, dar eu tot nu pot sta linistita si ma gandesc sa fac si un test de sarcina, pentru a fi sigura.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri! Un an minunat sa aveti!

Raspunsuri (2)

Bbk

acum 10 ani

Stai liniștită, nu ești însărcinată. Fă un test pentru a te calma, dar nu ești .

adeeenaaa

acum 10 ani

Multumesc foarte mult pentru raspuns. O seara faina! :)