prezervativ 5 zile in vagin

Contraceptie

Postata de marinela151 cu 15 ani in urma.

Acum cateva zile am avut contact, protejat, iar la sfarsit am observat ca respectivul nu mai avea prezervativul. El a sustinut ca l-a scos si l-a aruncat pe undeva prin camera. Dupa circa 5-6 zile in timp ce urinam am simtit ceva in vagin la intrare alunecand. Folosesc anticonceptionale si intre timp am mai avut contact sexual neprotejat. nici eu si nici partenerul nu am simtit ca ar fi ceva acolo. Doresc sa stiu daca exista vreun risc totusi sa raman garvida sau daca e posibil sa fac alergie sau iritatie sau ceva..Multumesc.

Raspunsuri (2)

vlad26

acum 15 ani

Prezevativul din vagin ar fi posibil sa determine infectii dupa atatea zile. Eu tot nu inteleg: daca iei pilule anticonceptionale, de cei ai mai folosit si prezervativ...? Fa-ti un examen papanicolau si o analiza a secretiei vaginale sa vezi daca totul e in regula. Cred ca si un control ginecologic pentru a se depista daca nu este inflamata zona, ar fi indicat. Daca luai anticonceptionale in mod corect, putin probabil sa fii ramas insarcinata.

biandre

acum 14 ani

eu nu inteleg ceva......tu timp de 5-6 zile nu te-ai spalat inauntru deloc? nu l-ai simtit acolo....