pot sa raman insarcinata?!

Contraceptie

Postata de simona288115773 cu 15 ani in urma.

am si eu o intrebare... nu am menstruatia regulata... dar am facut sex neprotejat dupa 4 zile de la terminarea menstruatiei...prima zi de menstruatie a fost pe data de 12 oct si ultima zi de menstruatie a fost 16 oct... as vrea sa stiu daca pot ramane insarcinata si cate zile sunt sigure inainte si dupa menstruatie ca poti face sex neprotejat cu ejaculare inauntru si sa nu ramai insarcinata....
astept raspunsul d-voastra... ca sunt fff speriata si nu stiu ce sa fac... va multumesc!

Raspunsuri (2)

morwena

acum 15 ani

Metoda calendarului, daca la ea te referi, nu este foarte sigura. Ai menstruatia regulata? La cate zile ai avut ciclul menstrual in ultimele 6 luni?

simona288115773

acum 15 ani

va spun numai prima zi de ciclu din fiecare luna a anului acesta... 3 ian, 3 feb, 3 mar, 2 apr, 8 mai, 8 iun, 11 iul, 12 aug, 12 sep, 12 oct, si ma tine in fiecare luna cate 5 zile... dar niciodata nu mi-a venit asa... anul trecut in fiecare luna imi venea cu o intarziere pana in 10 zile...