pot sa raman insarcinata?

Contraceptie

Postata de andrusk82 cu 13 ani in urma.

vreau sa aflu si eu parerea voastra.am o menstruatie neregulata.am facut sex neprotejat in a 2 zi dupa terminarea menstruatiei.ce sanse exista sa raman insarcinata in astfel de conditii? pot ramane usor insarcinata daca nu am o menstruati regulata?

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Da, sigur ca poti ramane insarcinata. In a 2a zi de ciclu sansele sunt mai mici dar exista intotdeauna. Ar trebui sa mergi la ENDOCRINOLOG sa vezi de ce este ciclul tau neregulat.

Iuli

acum 13 ani

Ah in a doua zi dupa terminarea menstruatiei!!! Am crezut ca in a 2a zi de ciclu. In acest caz, sansele sunt mari!! Daca ciclul tau dureaza cam 5zile, ai facut sex in ziua 7, spermatozoizii traiesc 5 zile si ovulezi in ziua 10, fa un calcul! Sansele sunt mari, deci daca vrei un bebe e foarte probabil sa il ai. Presupun ca vrei pt ca altfel te protejai. Felicitari!!!

Carpe Diem

acum 13 ani

Iar daca nu vrei un bebe fugi la farmacie si ia pilula de a doua zi , daca nu au trecut 72 de ore de la contactul sexual neprotejat. Daca tot vei fi la farmacie ia si niste prezervative, vei dormi mai linistita daca nu vrei bebe si vreo BTS.

maria

acum 13 ani

eu nu am ciclu regulat de 4 ani ma chinui sa raman insarcinata si nu reusesc.de ce? am 22 de ani si miam inceput viata sexuala de la 16 ani.

andreea

acum 13 ani

buna.ma numesc andreea si as avea si eu o intrebare.am folosit timp de 4 ani anticonceptionale rigevidon,iar acum doua saptamani le-am intrerup,deoarece eu si logodnicul meu dorim sa avem un copil.exista sanse sa raman insarcinata in urmatoarele saptamani sau mai tre sa astept sa treaca niste luni?va multumesc.