pot sa incep anticonceptionalele fara sa imi vina menstra???

Contraceptie

Postata de cristina179112741 cu 15 ani in urma.

am dereglari ale menstruatiei si vreau neaparat sa incep sa iau anticonceptionale...trebuia sa imi vina saptamana asta dar nu mi a venit..poate sa imi vina peste 3 luni sau poate sa imi vina peste doua saptamani...este ceva grav daca incep sa iau anticonceptionalele in aceasta saptaman knd trebuia sa imi vina..isi va face efectul???

Raspunsuri (4)

constantin5102798

acum 15 ani

cati ani ai ???

AnnaTms

acum 15 ani

Nu lua nimic fara sa consulti un medic, mai ales anticonceptionale,care iti pot afecta serios organismul. Du-te la medic, care va sti ce sa-ti prescrie ca sa-ti regularizeze ciclul menstrual si s ate si protejeze de sarcina.

cristina179112741

acum 15 ani

am fost la 3 ginecologi si toti pt regularizare mi au dat anticonceptionale...am prescrise anticonceptionalele dar vroiam sa stiu daca le pot lua in saptamana care trebuia sa imi vina si nu mi a venit

georgian9103758

acum 15 ani

De obicei pilulele se iau din prima zi a menstruatiei. In ziua in care iti vine iei prima pilula.