pot ramane insarcinata imediat?

Contraceptie

Postata de lys25 cu 14 ani in urma.

Buna ziua! Am 26 de ani si casatorita de aproape 6 ani si intotdeauna am folosit metode contraceptive. As dori sa stiu daca este posibil sa raman insarcinata imediat sau va dura ceva timp ac***a in vedera ca am folosit prezervativul o perioada asa lunga de timp.

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 14 ani

Daca in ultima perioada ai folosit doar prezervativ te poti apuca de facut copii fara probleme dar ar fi bine sa mergi intai sa-ti faci cateva investigatii pt a fi sigura ca totul e ok.
Era mai complicat daca foloseai anticonceptionale pt ca trebuia sa faci o pauza de cateva luni dupa ce opreai administrare
Spor si sa auzim de un bebe

mona20152561

acum 14 ani

da asa este daca n-ai mai luat anticoceptionale cu cel putin 3 luni inainte atunci n-o sa ai nici o problema. mai bine apucati-va de treaba ca trece timpul si un bebe este o bucurie imensa!