pot ramane insarcinata daca iau aniconceptionale logest??

Contraceptie

Postata de liil cu 8 ani in urma.

pot ramane insarcinata daca iau aniconceptionale logest??...doctora care mi le prescris a zis ca sunt usoare...eu pe iau pt ca am ciclu neregulat

Raspunsuri (2)

ioana

acum 8 ani

Daca anticonceptionalele sunt luate corect, zilnic la ora stabilita nu ai cum sa ramai insarcinata. Daca vei uita in una din zile sa o iei exista ceva sanse sa ramai insarcinata.
Sunt usoare pentru ca au concentratie mai mica de hormoni, dar asta nu inseamna ca nu ofera protectie.

liil

acum 8 ani

da le iau zilnic la aceeasi ora...m-am speriat pt ca sa intamplat ********** si deasta pt ca doctora a zis ca sunt usoare...