pot ramane insarcinata a 2 a zi dupa menstruatie?

Contraceptie

Postata de MembruMobileApp1495712088 cu 6 ani in urma.

buna ziua, mi-au venit problemele pe 18 mai si mi-au trecut pe 21 iar pe 23 am avut contact si iubitul meu si-a dat drumul dar nu foarte mult ca dupa ma ferit imediat e posibil sa raman insarcinata? va multumesc si astept raspunsul dumneavoastra cat se poate de repede. va multumesc mult

Raspunsuri (4)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/metode-contraceptive_1025

MembruMobileApp1503475021

acum 6 ani

Ai aflat raspunsul? Si eu am pus aceeasi intrebare aproximativ si nu am primit nimic concret

😊

acum 6 ani

Bună! Majoritatea femeilor au ciclu de 28 de zile iar ovulatia are loc in jurul zilei 14. Adica adunam data de 18+14 zile si ne da data de 2 sau 3 a lunii urmatoare ZIUA OVULATIEI - ziua cand corpul femeii elibereaza un ovul. Daca ai contact sexual cu trei-patru zile inainte de ovulatie poti ramane gravida.

😊

acum 6 ani

Deci in jur de 2-3 iunie te apropii de perioada fertila, iar in jur de 10/12 iunie puteai avea contact sexual fara sa ramai gravida. Cel mai bine este sa folosesti prezervativ 😎