Pot rămâne însărcinată dacă după o zi de la contact am avut menstruație și după 3 săptămâni iarași?

Contraceptie

Postata de Utilizator11698065104 cu 5 luni in urma.

Dureri de burtă,pelvine,senzație de greața în primele zile de la contact țin să menționez că de două ori am avut menstruația la o zi după contact și după 3 săptămâni

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

In mod normal, menstruatia indica faptul ca ovulul nu a fost fertilizat si, prin urmare, o femeie nu este insarcinata. Cu toate acestea, este important sa aveti in vedere ca fiecare organism este unic si ca unele femei pot experimenta sangerari usoare sau sangerari intermenstruale in timpul sarcinii. Durerile de burta, durerea pelvina si senzatia de greata pot fi si simptome ale sarcinii, dar pot avea si alte cauze.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Refluxul-gastroesofagian/cauze-si-tratament-in-durerea-abdominala_16408