POT RĂMÂNE INSCARCINATA DACĂ AM FĂCUT SEX NEPROTEJAT IN A DOUA ZI DE DUPĂ MENSTRUAȚIE?

Contraceptie

Postata de Utilizator11604596776 cu 3 ani in urma.

Bună seara, am o problema, foarte, foarte, mare. Am început sa iau Logest in urma cu o săptămână,marți seara(ora 19-20) mi a venit menstruația și eu am luat prima pastila miercuri la ora 18. De atunci le iau în fiecare zi la aceeași ora, dar saptamana asta, miercuri mai exact am avut contact sexual neprotejat si nici nu a ejaculat in mine, insa nu știu cu lichidul pre ejaculator
Știu ca pastila protejează din prima zi, insa eu nu am luat o de marți seara, ci de miercuri crezând ca e prima zi.
E vreo posibilitate sa rămân însărcinată?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/informatii-de-baza-despre-sex_13763