pot lua doar 2 luni

Contraceptie

Postata de cpaudia cu 12 ani in urma.

i-au antic 2 luni apoi fac pauza alte 2 3 4 depinde j apoi le i-au iar alte 2 luni si asta pt k nu am nevoie de protectie tot timpul cam de vreo 2 ,3 ori pe an.e posibil sa raman insarcinata dak fac asa.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Efectul contraceptiv se mentine doar cat timp luati contracetivul oral. Ar fi bine sa apelati la cabinet de planning familial pentru a beneficia de alte optiuni de contraceptie . Desigur ca in lunile de pauza nu avetib asigurata contraceptia (impotriva sarcinii).