pot lua anticonceptionale daca alaptez?

Contraceptie

Postata de mihaeladiaconu cu 14 ani in urma.

ce fel de pilule se pot lua in acest caz? inainte sa raman insarcinata am luat 2 ani logest. va multumesc.

Raspunsuri (11)

zamfir georgeta

acum 14 ani

daca aflii as vrea sa stiu si eu,cu toate ca am auzit ca rebuie sa intrebam ginecologul.astept raspuns.ms

Calota Laura

acum 14 ani

Da, eu am folosit, Exluton in timpul alaptarii, anticonceptionale recomandate de medic. Asta se intampla acum un an jumate. Intre timp am intrerupt exultonul (si alaptarea) si am inceput sa iau Yaz. Se pare ca o anumita perioada nu s-au mai gasit pe piata, dar cu siguranta exista inlocuitor si pentru acestea in cazul in care nu mai sunt disponibile.

alina.b

acum 14 ani

eu alaptez si nu stiu ce sa iau,,,,,,,,,,,,,,,dati-mi un sfat!!!!

kriss3c

acum 13 ani

buna, mie mi-a recomandat medicul ginecolog Cerazette pe durata alaptarii

mihaella

acum 13 ani

si eu am un bebe de 3 saptamani si as vrea sa stiu tare mult,daca pot lua anticonceptionale daca alaptez

zimerman petronela

acum 12 ani

ce pastile pot lua cand alaptez

floricica simona

acum 12 ani

alaptez bebe are 7luni ce anticoncepionale pot loa

similia

acum 10 ani

si eu am un bebe de 9 luni si nu stiu ce anticonceptionale sa folosesc pentru ca vreau in continuare sa il alaptez multumesc

brezeanu cristina

acum 10 ani

cerazette am folosit si eu cand alaptam

Anita

acum 10 ani

Mie doctorul după ce am născut mia prescris cerazete dar leam întrerupt am luat doar 2luni acum încă mai alăptez nu pot lua alt fel de pilule?

Ramona

acum 8 ani

Am un baietel de 4luni si alaptez. Si as vrea sa iau anticoceptionale. Da nustiu de care pot sa iau